10:56, 05 lip Team 100 ma już dwa lata

/files/news/d-o7aifw4ai2pqk.jpg

W Centrum Olimpijskim w Warszawie Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się ze beneficjentami programu team 100.

Program powstał z inicjatywy ministra w 2017 roku. Początkowo do tego grona zostało zaproszonych 100 sportowców. Obecnie lista beneficjentów wynosi 250 zawodników, w tym 37 reprezentujących sporty paraolimpijskie.

– Po dwóch latach funkcjonowania team 100 śmiało mogę powiedzieć, że na taki program czekało wielu młodych sportowców. Bezpośrednie dodatkowe finansowanie stanowi dla nich niezwykle istotne wsparcie. Umożliwia jeszcze bardziej efektywny rozwój sportowy oraz łączenie kariery z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Nigdy wcześniej środki nie trafiały prosto do sportowców, którzy dziś samodzielnie decydują, na co je przeznaczyć. Dodatkowe wsparcie otrzymuje już – łącznie w ramach Team100 i indywidualnych kontraktów ze spółkami Skarbu Państwa dla starszych sportowców – ponad 320 zawodników. Stanowi to ważny element długofalowej strategii rozwoju polskiego sportu – podkreślał na spotkaniu ze sportowcami Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Spośród wszystkich 250 zawodników beneficjenci w ciągu dwóch lat zdobyli na różnych imprezach międzynarodowych 274  medale. W założeniu program służy sportowcom pomocą nie tylko w poprawianiu wyników sportowych, ale również w promowaniu własnej marki oraz edukacji.

Za działanie programu odpowiadają trzy podmioty prawne: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Fundacja Narodowa i Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

Fot. Twitter Fundacja PFN

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie