08:50, 04 mar Polska wygrywa klasyfikację medalową HME

/files/news/d0w0jrwxgaeeo63.jpg

 

Pięć złotych i dwa srebrne medale zdobyli polscy lekkoatleci podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Glasgow. Ostatniego dnia zawodów na podium stanęli: Marcin Lewandowski, sztafeta 4x400 m kobiet i Sofia Ennaoui.

To były kolejne udane mistrzostwa polskich lekkoatletów. Start ekipy biało-czerwonych był skuteczny, nieudane występy były wyjątkiem i częściowo usprawiedliwione (Konrad Bukowiecki – choroba).

Pierwszego dnia mistrzostw po złoty medal sięgnął Michał Haratyk w pchnięciu kulą, w sobotę – Ewa Swoboda na 60 m, Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, a po srebro Piotr Lisek w skoku o tyczce. Na zakończenie zawodów Polacy dołożyli miejsca medalowe w biegu na 1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, w sztafecie 4x400 m (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub i Justyna Święty) oraz na 1500 m kobiet – Sofia Ennanoui. Na uwagę zasługuje czwarte miejsce przetrzebionej sztafety męskiej na 4x400 m, w której na ostatniej zmianie biegł płotkarz Damian Czykier i 6. pozycja Tomasza Jaszczuka w skoku w dal oraz Klaudii Kardasz w pchnięciu kulą.

Lekkoatleci skończyli sezon halowy. W letnim, najważniejszymi imprazami będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy oraz mistrzostwa świata w Doha rozgrywane w nietypowym terminie - na przełomie września i października.

 

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pyeongczang