15:50, 05 gru 2019 r. Nowy Minister Sportu

/files/news/elb2fgqxyae8jbu.jpg

W czwartek 5 grudnia prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominację na stanowisko Ministra Sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego Danucie Dmowskiej-Andrzejuk. Była mistrzyni świata w szermierce zastąpi na tym stanowisku Witolda Bańkę, który 1 stycznia obejmie funkcję prezesa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

- Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest doskonałym, wspaniałym polskim sportowcem. Jest utytułowaną polską szpadzistką, ma wiele tytułów na arenie międzynarodowej. Sport światowy i krajowy zna od podszewki. Jest to znajomość sportu nie tylko od strony zawodnika, ale i od strony organizacyjnej i trenerskiej. Nie mam wątpliwości, że udało się znaleźć osobę, która spełni pokładane w niej nadzieje. Pani minister jest osobą młodą, pełną werwy i uroku osobistego. W kontaktach ze sportowcami będzie miała wspaniałe relacje i stworzy doskonały zespół. Wierzę, że przyczyni się nie tylko do sukcesów sportu, ale również do rozwoju sportu amatorskiego i szeroko pojętej kultury fizycznej – powiedział przedstawiając w Pałacu Prezydenckim nowego ministra prezydent Andrzej Duda.

W siedzibie ministerstwa nową panią minister przywitał ustępujący szef resortu oraz podsekretarze stanu – Anna Krupka i Jacek Osuch. – Myślę, że sport jest w znakomitych rękach – najbardziej utytułowanej szpadzistki w historii Rzeczpospolitej Polskiej, osoby wytrwałej, mądrej, kochającej sport – mówił Witold Bańka.

- Mam nadzieję, że będą to owocne lata i dorównam ci panie ministrze, bo wykonałeś przez ostatnie cztery lata wspaniałą pracę – powiedziała minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Była zawodniczka Legii Warszawa i AZS AWF Warszawa ma bogatą i obfitującą w sukcesy karierę zawodniczą. W 2005 roku wywalczyła tytuł mistrzyni świata w szpadzie indywidualnie, a pięć lat później - w tej samej konkurencji - mistrzostwo Europy w drużynie. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Fot. Twitter Ministerstwa Sportu

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie