14:40, 24 paź 2019 r. Nowe wydanie „Forum Trenera” już dostępne

/files/news/forumfotka.jpg

Ukazał się drugi tegoroczny numer „Forum Trenera”. Tematem wiodącym tego wydania jest Światowa Konferencja Antydopingowa, która w listopadzie odbędzie się w Katowicach.

Gdybyśmy porównali Światową Konferencję Antydopingową do zawodów sportowych, byłyby to igrzyska olimpijskie. Skala tego przedsięwzięcia jest ogromna – mówi „FT” Rafał Piechota z Biura Ministra Sportu i Turystyki.

- Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dwóch tysięcy uczestników. Poprzednie konferencje zgromadziły od tysiąca do półtora tysiąca gości. WADA liczy na wyższą frekwencję, bo konferencja odbywa się w Europie. Wśród gości spodziewamy się m.in. przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha, który będzie uczestniczył w sesji otwarcia. Będzie wielu szefów federacji, wielu ministrów sportu z różnych krajów świata, przedstawiciele komitetów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Tokio, Pekinie i w Paryżu. Z polskiej strony jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Pojawią się polscy urzędnicy w randze ministrów i wiceministrów – dodał Rafał Piechota.

 W numerze szef Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski opowiada o tym, jak przez ostatnie 30 lat wyglądała w Polsce walka z dopingiem. Zbigniew Fijałek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mówi o ryzyku, jakie niesie za sobą przyjmowanie suplementów diety niewiadomego pochodzenia. Okazuje się, że rynek sfałszowanych leków i suplementów dotyka również świata sportu.

- Pracy się nie boję. Jedyne, czego się boję, to że fizjologia nie pozwoli mi wrócić do poziomu sprzed ciąży. Troszkę mnie leczono i nie wiem, jaki to będzie miało wpływ na moje parametry. Nie wiem, jak organizm to zniósł – w specjalnym wywiadzie dla „FT” trzykrotna medalistka olimpijska w kajakarskim sprincie Beata Rosolska (Mikołajczyk) opowiada o trudnym powrocie do sportu.

W numerze ponadto:

- Rozmowa z Piotrem Renkielem, trenerem reprezentacji Polski w koszykówce 3x3.

- Marek Szewczyk pisze o polskiej drużynie jeźdźców

- W części szkoleniowej Igor Krymski, trener Mateusza Rudyka wraz z Kamilem Michalikiem porusza temat „Monitoringu częstości skurczów serca w kontroli procesu treningowego sportowców.”

- O konferencji z udziałem słynnego trenera pływaków Marka Bottoma pisze Stefan Tuszyński.

- Zmiany w Systemie Sportu Młodzieżowego analizuje Konrad Świętochowski z Zespołu Metodycznego.

W numerze nie mogło zabraknąć aktualności i tematyki sportowców paraolimpijskich.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie