19:20, 02 gru Brązowy medal sióstr Węgrzyn na MŚJ

Duży sukces odniosły pochodzące z Trzebieszowic tenisistki stołowe AZS UE Wrocław Anna i Katarzyna Węgrzyn. Na rozegranych w Tajlandii mistrzostwach świata juniorów zdobyły brązowy medal w grze podwójnej.

18-letnie zawodniczki pokonały: Tajki Pakawan Karnthang i Thapanee Phomma 3:0, Francuzki Isę Cok i Charlotte Lutz 3:0 oraz reprezentantki Hongkongu Chau Wing Sze i Lee Ka Yee 3:2. W półfinale uległy Chinkom Kuai Man i Shi Xunyao 0:3 (9:11, 8:11, 7:11).

To kolejny znaczący wynik sióstr Węgrzyn. Niedawno zajęły drugie miejsce w seniorskim ITTF Challenge Belarus Open w Mińsku. W dorobku mają też srebro MME oraz brąz ME kadetek. Indywidualnie Anna Węgrzyn sięgnęła w tym roku po ME juniorek, a Katarzyna po złoto w mikście wraz z Samuelem Kulczyckim.

Brązowy medal w Tajlandii to jeden z największych sukcesów polskiego tenisa stołowego w tej kategorii wiekowej w ostatnich latach. W historii mistrzostw świata juniorów „Biało-Czerwoni” zdobyli do tej pory dwa medale. W 2007 roku po brąz sięgnęła drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Grzybowska, Natalia Bąk i Anna Żak z trenerem Leszkiem Kucharskim, a w 2013 chłopcy: Jakub Dyjas, Patryk Zatówka, Adrian Więcek i Michał Bańkosz prowadzeni przez Piotra Szafranka.

Obie medalistki są beneficjentkami programu Team100.